Kemalpaşa

Kemalpaşa

Kemalpaşa İlçesinin tarihteki adı, Yunanca’da “gelin” anlamına gelen ‘Nif”tir. Nif ise; yaz kış yeşillikler içinde olan bu ilçenin özellikle bahar aylarında kiraz ve meyve ağaçlarının çiçek açması ile bir gelin görünümü almasından gelir. Dünyaca ünlü kirazı ve çam ormanları ile tarihe adı geçmiş olan Kemalpaşa’da dünyanın en erken yetişen kirazları üretilmektedir.

Stratejik konumu itibarı ile Ege bölgesinin en önemli sanayi noktaları olan İzmir, Pınarbaşı , Işıkkent, Turgutlu’nun tam merkezinde bulunan Kemalpaşa, çalışmaları devam eden demiryolu, kavşak projeleri ve Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nin de devreye girmesi ile birlikte Türkiye’nin ticari potansiyeline günden güne daha fazla katkı sağlayacaktır.

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan ve bünyesinde 500’ün üzerinde yerli ve yabancı kuruluşu barından İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi; yatırım talebinin artması ve buna bağlı olarak sağladığı 30.000’e yakın iş gücü ile son yıllarda bölgeye olan ilgi ve tercihin artmasında başrolü oynamaktadır.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this